Володимирська гірка

Площа — 10,6 га.

Адреса: Володимирський узвіз, 1, Київ

Це улюблене місце відпочинку туристів, значимий історичний пам’ятник, а також дивовижно красиві пейзажі міста, що відкриваються з висоти пташиного польоту. Кияни давно вже звикли до того факту, який мешканцям інших міст здається незвичайним.

Особливості місця

Піднявшись на Володимирську гірку, можна побачити, мов на долоні, велику частину Києва. Постать Володимира, відома чи не кожному, все ж вселяє почуття невимовної величі.Парк, площею більше 10 гектарів, було засновано ще у 30-х роках 19 століття. І тоді це місце називалося не Володимирською, а Михайлівською гіркою, адже тут знаходився Михайлівський Золотоверхий монастир.У радянські часи Михайлівський собор на Володимирській гірці було зруйновано, і лише у 1996 році було прийнято рішення про його відновлення.Відкриття на цій території пам’ятника святому Володимиру у 1853 році змінила й назву гірки. Постать Володимира, по праву, – велична: у правій руці князь тримає хрест, а у лівій – княжу шапку. Горельєф, який знаходиться на п’єдесталі, відтворює сцену хрещення Русі. Форма постаменту, виготовленого із цегли й чавуна, нагадує каплицю.Варто відмітити, що на хресті пам’ятника було встановлено лампи, щоб хрест було помітно навіть вночі – це невимовно красиве явище.Ще у 19 столітті, коли парк тільки розбудовували, тут була зроблена металева альтанка для відпочинку – сьогодні це місце для зустрічей молоді та романтичних побачень

З висоти Володимирської гірки видно чудові краєвиди Києва, а саме – Поділ, Дніпро, Труханів острів та Дарницю.

Також у 1900-ч роках на Володимирській гірці було зроблено електричний підйомник, який зараз називають фунікулером. Підйомник став важливою частиною транспортної системи Києва.