Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»

Це історичне місце, відоме далеко за межами не тільки Києва, але й усієї України. Бабин Яр розташований у північно-західній частині Києва, між районами Лук’янівка і Сирець, поблизу станції метро Дорогожичі. Ця місцевість набула сумної популярності завдяки подіям 1941 року, коли тут було жорстоко розстріляно величезну кількість людей.

До цих пір історики не прийшли до єдиної точки зору з приводу точної кількості загиблих у Бабиному Яру. У різних джерелах вказуються різні відомості, від 33 до 100 тисяч.

Територія, яка нині називається Бабиним Яром у Києві, вперше згадується в 1401 році. На цьому місці тоді стояв шинок, його господиня продала ці землі домініканському монастирю.

Саме в 1941 році на території Бабиного Яру відбулися події, які принесли цій місцевості всесвітню популярність. Недалеко від яру, який став своєрідною могилою для багатьох людей, розташовувалася психіатрична лікарня ім. Івана Павлова. Її пацієнти, у кількості 752 чоловік, були розстріляні першими 27 вересня 1941 року. Яр, куди скидали тіла, був на той момент одним із найглибших у Києві

1 березня 2007 року відповідно до наказу Кабінету Міністрів України Бабиному Яру було присвоєно статус Державного історико-меморіального заповідника. Сам заповідник було передано у ведення Міністерства культури і туризму.